Корисне харчування для шлунка - ОлійницяКорисне харчування для шлунка

Перш за все, необхідно визначитися, що означає правильне харчування для шлунка, а що таке корисне харчування. Під правильним харчуванням мається на увазі збалансоване харчування з оптимальною кількістю необхідних жирів, особливо олій рослинного походження холодного віджиму (льону, розторопші, гарбуза), білків, вуглеводів і відсутністю речовин, що дратують слизову шлунка. Таке харчування сприяє нормальній роботі шлунково-кишкового тракту.

Корисне харчування для шлунка - це спосіб харчування, в раціон якого включаються лише корисні для організму продукти з додаванням натуральних рослинних олій холодного віджиму, таких як олія льону, розторопші, гарбуза, а також вживання достатньої кількості чистої води.

Перейти до каталогу олій

Чому олія для шлунка так важлива?

Тому, що епітелій слизової стінок шлунка, на який постійно впливає соляна кислота, наявна у складі шлункового соку, потребує захисту. А названі олії, володіючи обволікаючою властивістю, вибудовують, таким чином, масляний бар'єр перед слизовою, захищаючи її від дратівливих ендогенних і екзогенних речовин.

Основні принципи корисного харчування для шлунка:

Тыквенное масло витамины харчування дробове, прийом їжі проводиться 4-5 разів на день помірними порціями;
Тыквенное масло витамины різноманітний раціон без всіляких і модних дієт;
Тыквенное масло витамины вживання чистої води, в кількості для дорослої людини не менше 2 літрів на добу.

Правильне харчування для лікування шлунку

Найбільший відсоток хворих із захворюванням шлунка лікується консервативним методом, де крім медичних препаратів, особлива увага приділяється харчуванню, в якому повинні переважати відварені або запечені страви, овочеві пюре, м'ясні і рибні бульйони, супи, парові котлети, сир.

Особливо ефективні у цьому випадку лляна, гарбузова та олія розторопші, які покращують травлення.

Також дуже добре допомагає лляна олія при гастриті, за допомогою ненасичених жирних кислот, що знаходяться в ній, зокрема Омега 3, 6, 9, вітаміну Е, мікроелементів (кальцій, фосфор, цинк), а ще стеарину. З цієї ж причини рекомендується вживати лляну олію при панкреатиті. Приймається лляна олія курсом один місяць за наступною схемою: одна чайна ложка вранці і ввечері за 30 хвилин до прийому їжі.

Не менш ефективна олія розторопші при гастриті. Лікувальна дія цієї олії заснована на наявності в ній необхідних організму поліненасичених кислот, таких як лінолева (омега-6) і олеїнова (омега-9). Вона також багата природними антиоксидантами - вітамінами А, В, D, Е, хлорофілом, мікроелементами - цинком, магнієм, селеном і марганцем.

Тому олія розторопші при виразці шлунка вважається дуже важливим елементом правильного харчування. Олію застосовують всередину по одній чайній ложці 3 рази на день за годину-півтори до їжі. Курс не менше 1-2 місяців, який бажано повторювати кілька разів на рік.

 Гарбузова олія при панкреатиті - ОлійницяЗ огляду на високий вміст в гарбузовій олії холодного віджиму речовин, що мають протизапальні і ранозагоювальні властивості, завдяки наявності в ній вітамінів А, В1, Е, лінолевої і ліноленової кислот, флавоноїдів, фітостеролів, хлорофілу, комплексу натуральних фосфоліпідів, які позитивно впливають на слизову оболонку шлунка, гарбузова олія при виразці шлунка входить до складу лікувального харчування.

При запаленні підшлункової залози (панкреатит) також хороший ефект дає ця олія, тому гарбузова олія при панкреатиті є складовою частиною дієти для цієї категорії людей.

Необхідно приймати один раз на день по одній столовій ложці за годину до їжі. Водою не запивати. Тривалість курсу, як правило, становить не менше 1 місяця.

Принципи правильного харчування:

Тыквенное масло витамины обмеження вживання цукру і при можливості заміна його на мед або сухофрукти;
Тыквенное масло витамины мінімальне вживання борошняних виробів;
Тыквенное масло витамины прийом їжі, приготовленої на парі або в духовці;
Тыквенное масло витамины виключення смажених або жирних страв.

Правильне харчування для хворого шлунка - це не тільки види використовуваної їжі, але і здоровий спосіб життя, що виключає шкідливі звички і включає в режим дня ранкову гімнастику і оздоровчу фізкультуру.

Здорове харчування для шлунка

Здорове харчування для шлунка, перш за все, має на увазі регулярний прийом їжі протягом дня, оскільки більшість продуктів харчування абсорбують і частково нейтралізують кислоту шлункового соку. А тому регулярний прийом їжі якраз і сприяє усуненню надлишку соляної кислоти, що подразнює слизову шлунка.

Алкогольні напої, які також дратують слизову оболонку шлунка, потрібно виключити з раціону. Це ж стосується і куріння, яке стимулює вироблення соляної кислоти і погіршує роботу шлунка.

Здорове харчування, це, перш за все, різноманітність овочів, фруктів, насіння, горіхів і водоростей, а також вживання рослинних олій розторопші, льону, гарбуза. Їх слід приймати як до прийому їжі, так і під час у вигляді политих олією салатів.

Їжа при здоровому харчуванні повинна бути рідкою або кашоподібною, не холодною і не дуже гарячою, легкою, зі зниженим вмістом жирів, нейтральною, без надлишку солі і спецій, щоб не дратувати слизову.

Основний принцип здорового харчування: повноцінна, різноманітна, натуральна, багата життєво важливими речовинами їжа.

Шлунок людини - це важлива хімічна лабораторія організму, де відбувається початок травлення: їжа, змішуючись з соляною кислотою шлункового соку і ферментами (пепсин і гастриксин) починає перетравлюватися. Тому кожна людина повинна пам'ятати про це, берегти і захищати свій шлунок. Це допоможе уникнути проблем із шлунково-кишковим трактом.