Як зберігати лльяну олію - ОлійницяСкільки можна зберігати лляну олію і яких запобіжних заходів слід дотримуватися, щоб продукт не зіпсувався?

Особливості зберігання пов'язані зі складом, а саме - з високим вмістом поліненасичених кислот Омега 3, які несуть неоціненну користь організму. Позитивна дія олії льону особливо цінна для серцево-судинної, імунної, репродуктивної систем, для травлення, а також косметології.

Купити лляну олію →

Детальніше про користь і застосування можна прочитати в наших статтях:

 

Користь лляної олії

Застосування лляної олії

Лляна олія при схудненні (гіперпосилання)

Лляна олія для здоров'я серця

При запорах

Для дітей

 

Лляна олія має винятковий склад жирних кислот: крім 9% насичених жирних кислот вона містить 90% ненасичених жирних кислот. Від 45% до 71% складають поліненасичені омега-3 жирні кислоти (альфа-ліноленова кислота). Олеїнової кислоти в ній міститься 17% - 23%, а омега-6 жирних кислот (лінолевої кислоти) від 12 до 24%.

 

Лляна олія містить мало антиоксидантів, тому при зіткненні з киснем вона швидко окислюється, а під впливом сонячного світла полімеризується. Важливо знати, як ці особливості впливають на те, як зберігати лляну олію, щоб уникнути окислення і зниження ефективності компонентів.

 

Як зберігати лляну олію холодного віджиму: правила і рекомендаціїЯк зберігати лляну олію холодного віджиму - Олійниця

  1. Віддавайте перевагу невеликому об’єму. Це - зручно, незважаючи на бажання запастися про запас, оскільки продукт має властивість (як і будь-які жири), окислюватися під впливом кисню. У питанні про те, як правильно зберігати лляну олію, важливо пам'ятати, що чим менше тара, тим швидше ви використаєте олію і замовите знову свіжу. Зручним буде об’єм 200мл або 500мл.
  2. Рекомендовані умови зберігання лляної олії не піддавати продукт тривалому впливу кисню. Тому відразу після використання закривайте пляшку і стежте за тим, щоб кришка була щільно закрита.
  3. Лляну олію у світлій пляшці зберігати не рекомендується, оскільки в такому випадку продукт буде схильний до дії ультрафіолету, що згубно позначається на складі і придатності олії до використання. Більша частина корисних речовин - жирних кислот - чутлива навіть до штучного світла. Вибирайте для зберігання пляшки з темного матеріалу (пластик або скло) з мінімальним відсотком світлопроникності.
  4. Температура зберігання лляної олії не повинна перевищувати 20-22 градуси, однак при цьому не повинна бути нижче 5-ти. Оптимальне місце зберігання - полки у дверцятах холодильника. Термін зберігання в закритій тарі становить до 6 місяців, хоча деякі виробники позначають період в 12 місяців. Ваш орієнтир перед використанням - відсутність згірклого запаху.
  5. Знову ж правильним зберіганням лляної олії вважається темна тара. І в цьому форматі дуже зручна тара з харчового пластику (пляшечки по 0,5 і 1 літру). Зручність такого формату полягає в тому, що, м'яко натискаючи на стінки перед закриттям, ви зможете видалити залишки повітря і попередити окислення продукту киснем.

 

Процес окислення не трапляється в один момент, інакше б це відбувалося ще в насінні. Але на нього впливають перераховані вище фактори. Дотримуючись наших рекомендацій, ви можете максимально подовжити термін придатності лляної олії, отримавши від неї всю користь.

 

Також на дні може утворюватися осад - це не є протипоказанням до використання продукту і не впливає на те, як швидко окислюється лляна олія. Незначні помутніння притаманні всім органічним продуктам, в тому числі і олії лляного насіння холодного віджиму.

Замовити лляну олію →

Термін придатності олії льону холодного віджиму

Важливо: термін придатності олії льону холодного віджиму становить до 6 місяців з моменту виробництва, проте, це період для закритої тари, що не використовується. А ось з моменту відкриття пляшки продукт бажано вжити протягом 3-4 тижнів - це відповідь на питання, скільки зберігається відкрита лляна олія. Тому перед покупкою зіставте свої завдання (якщо можливо - прорахуйте витрата) з об'ємом тари. Такий підхід дозволить виключити окислення лляної олії.

 

Важливо: Не можна використовувати лляну олію холодного віджиму для смаження!

 

І на завершення, навіть якщо термін зберігання олії льону був перевищений, і олія почала гірчити, не турбуйтеся, її можна використовувати в інших цілях, наприклад в косметології:

 

Олія для шкіри

Олія для волосся

 

Наша команда намагається глибоко занурюватися в тему кожного продукту, тому під час консультації і в нашому блозі ми з задоволенням відповідаємо на питання - скільки може зберігатися лляна олія в холодильнику, як її використовувати і для чого. Дружній менеджмент і завжди свіжий асортимент - тут!

Як зберігати лляну олію відгуки:

 

Валентина:

Дякую за відповідь - чи потрібно зберігати лляну олію в холодильнику, тепер купую літрову фасовку і вистачає на місяць.

 

Людмила:

Згірклу олію використовую тепер для масок, дуже добре зволожує шкіру і ефект більше ніж від дорогих кремів. Єдиний мінус легкий запах риб'ячого жиру. Але ефект перевершує недоліки.

Перейти до каталогу олії →