Автор: Олена Костюк - Нутріціолог, Експерт зі Здорового Харчування
Природа передбачила ефективні засоби, щоб уберегти чоловіків від хвороб, передчасної старості і смерті. Одним із таких засобів є лляна олія холодного віджиму - найбагатше джерело мінеральних речовин, таких як кальцій, фосфор, залізо, калій, магній, цинк, вітамінів, зокрема, В1, В2, В3, В5, В6, В9, С, F, A, E, B, K і поліненасичених жирних кислот (ПНЖК), а саме: Омега-3, Омега-6, Омега-9 (пальмітинова, стеаринова, арахідонова, олеїнова, лінолева, альфа-ліноленова). А тому ця олія є лідером за кількістю лікувальних властивостей.
Однак не кожна олія льону має цілющі властивості, а лише олія, отримана за допомогою холодного віджиму, при виробництві якої не руйнуються складові її цілющих властивостей.
Чим корисна лляна олія для чоловіків
Олія льону за допомогою особливих речовин - лігнанів, а ще поліненасичених жирних кислот, іменованих Омега-3 і Омега-6, покращують роботу печінки, проникаючи в складну клітинну структуру. До того ж цей продукт, завдяки наявності в ньому альфа-ліноленової кислоти, цілюще впливає на роботу всього шлунково-кишкового тракту, захворюванням якого чоловіки страждають набагато частіше, ніж жінки.
Пальмітинова і стеаринова кислоти сприяють лікуванню гастритів і колітів, а разом з токоферолом і фолієвою кислотою усувають хронічну печію і запори, повертає товстий і тонкий кишечник до нормальної діяльності. Крім того, незначне додавання в раціон харчування чоловіків жирної кислоти Oмега-3 позбавляє їх від депресії.
Але на цьому не закінчується перелік, де використовується для чоловіків лляна олія. Маючи в своєму складі наявність кальцію, магнію, заліза, фосфору, калію, цинку і вітамінного багатства, що складається з вітамінів В1, В2, В3, В5, В6, В9, С, F, A, E, B, K, ПНЖК Омега- 3, Омега-6, Омега-9 (пальмітинова, стеаринова, лінолева, арахідонова, альфа-ліноленова, олеїнова) і володіючи імуномодулюючими, протизапальними і регенеративними властивостями, лляна олія використовується для загального оздоровлення організму, зниження рівня холестерину, нормалізації артеріального тиску, омолодження шкіри, а також для приготування еліксирів після гоління, лікування облисіння і т.д.
Підсумовуючи, слід зазначити, що лляна олія чоловікам дана самою природою і цей дар природи треба максимально використовувати.
Лляна олія для підвищення потенції
Як відомо, секс в житті чоловіків грає не тільки фізіологічну роль, але і позначається на їхньому психологічному стані при зниженні потенції і еректильної дисфункції.
Дана олія і жирні кислоти Oмега-3 і 6, що містяться в ній, нормалізуючи діяльність гладкої мускулатури судин, сприяють поліпшенню еластичності кровоносних судин, в результаті чого кров швидко і безперешкодно надходить в кавернозні тіла. До того ж, олія льону сприяє формуванню у чоловіків тестостерону, який є основним чоловічим статевим гормоном і не тільки покращує потенцію, але і значно підвищує відтворення сперматозоїдів, збільшуючи, таким чином, плідність чоловіків. А ще лляна олія покращує вироблення андрогенів (чоловічих статевих гормонів) і підвищує лібідо - статевий потяг до протилежної статі.
Олія льону для простати
Простата - залоза, що виконує репродуктивну функцію, схильна як до запалення (простатит), так і гіперплазії (аденома або рак). Але природа передбачила, як уберегти чоловіка від цієї неприємності і подарувала людству лляну олію - рекордсмена за наявністю речовин, здатних боротися із запаленням цього органу і пухлинним процесом у ньому. Особливо цінними є фітоестрогени, які мають протипухлинну активність.
До того ж, Омега-3 проявляє протизапальну дію, а також підвищує швидкість відновлення клітин передміхурової залози, регулює синтез андрогенів, що благотворно позначається на функції передміхурової залози, а значить - і самопочутті чоловіка.
Щоб не вдаватися до складних медичних термінів і понять, слід сказати, що олія льону, за рахунок ПНЖК Омега-3, Омега-6, покращує трофіку простати, нормалізує її функцію, зменшує запалення і відновлює репродуктивну функцію. Взагалі, лляна олія вважається незамінною при лікуванні аденоми простати і простатиту.
Лляна олія шкода для чоловіків
Перш за все, слід пам'ятати, що вживання олії в збільшених дозах може призвести до діареї і метеоризму. Також потрібно з великою обережністю підходити до застосування олії льону при наявності виразки шлунка і 12-палої кишки, а також при панкреатиті і холециститі. Іншими словами, протипоказань для прийому олії льону як таких не існує, а є лише застереження.
Рекомендації щодо прийому олії
Перше, що треба пам'ятати, олію не можна нагрівати, оскільки вона відразу ж втрачає частину лікувальних властивостей. Загальноприйнятим способом прийому олії є її прийом натщесерце за 15-20 хвилин до сніданку за наступною схемою:
1-й - 7-й день - 1 чайна ложка;
8-й - 14-й день - 2 чайні ложки;
15-й - 21 день - 3 чайні ложки:
21-й - 90-й день - 4 чайні ложки.
Якщо з'являються болі, потрібно повернутися до початкової дози або використовувати олію тільки для салату, але в цьому випадку ефект буде значно нижче.
Приймати слід не більше 2 місяців, після чого потрібно зробити місячну перерву.
А як приймається лляна олія при простатиті та аденомі простати? Олію слід приймати за такою ж схемою, але 30-денним курсом, після чого робиться 2-тижнева перерва.