Автор: Олена Костюк - Нутріціолог, Експерт зі Здорового Харчування
Позитивний зв'язок кунжутної олії і запору для нутриціологів і для лікарів інтегративної медицини, і для тих, хто цікавиться впливом органічних продуктів на здоров'я, очевидний. Завдяки протизапальним, антиоксидантним і розслаблюючим мускулатуру товстої кишки властивостям цей продукт здатний м'яко і безболісно не тільки вирішувати проблеми з порушенням стільця, але і профілактувати їх.
У сьогоднішньому матеріалі проаналізуємо склад продукту і зрозуміємо, як і за рахунок чого діє кунжутна олія при запорах і чому її дія набагато ефективніша, ніж лікарські та фізичні клізми.
Як діє кунжутна олія при запорах
Для початку слід позначити, що хронічний запор супроводжується не тільки ускладненою дефекацією, а й часто болями в кишечнику, тріщинами анального отвору і навіть незначними кровотечами, які можуть бути викликані пошкодженням прямої кишки внаслідок щільних калових мас.
Нерозчинна олія насіння кунжуту, досягаючи шлунка, позитивно впливає на жовчовидільний тракт, а саме без жовчі коректна робота кишечника неможлива. Антиоксидантні та протизапальні властивості основного компонента складу - сезаму - виключають бродіння і процеси гниття калових мас.
Олія кунжуту:
Проникає в структуру калового каменя, розм'якшує його і тим самим перешкоджає пошкодженню слизової оболонки кишечника
Вона стимулює безперервне вироблення жовчі, діючи НЕ симптоматично, а впливаючи на причину її дефіциту: запалення жовчного міхура
Полегшує просування вмісту кишечника за рахунок створення плівки між калом і стінками кишки
Фітостероли, що входять до складу, нормалізують кишкову флору і підвищують місцевий імунітет
Сквален - це антиоксидант, який забезпечує протигрибкову і антибактеріальну терапію як на стінки кишечника, так і на жовчний міхур
Жирні кислоти, присутні в складі в збалансованій кількості, забезпечують очистку організму від шлаків, канцерогенів і токсинів, підвищення рівня яких практично неминуче при хронічних або частих запорах
Як приймати кунжутну олію від запорів
Дозування для дорослих становить 1 столова ложка натщесерце одноразово. У разі, якщо мова йде про хронічний перебіг стану, слід збільшити вдвічі і розподілити на два прийоми: вранці та ввечері.
Також допускаються мікроклізми з цим продуктом, введені безпосередньо в пряму кишку. Для однієї дози достатньо 30 мл олії, можливе використання перед сном - вона діє м'яко і не потривожить в нічний час.
Молекули кунжутної олії здатні проникати в тому числі і трансдермально, тобто через шкіру. Полегшити стан додатково можна, втираючи невелику кількість олії в живіт і масажуючи (обов'язково - за годинниковою стрілкою, по ходу руху лімфи).
Важливо: в період застосування олії кунжуту від ускладненої дефекації слід контролювати водний режим. Стандартні норми вживання води розраховуються виходячи з ваги: 50 мл на 1 кг маси тіла. Відповідно, людині вагою 70 кілограмів необхідно вживати до 3,5 літрів чистої води на день.
Профілактичний прийом кунжутної олії від запору
При досягненні стійкої стадії ремісії і нормалізації стільця протягом 2-3 місяців рекомендується підтримуюча терапія - 1 чайна ложка зранку натщесерце. Також слід доповнити раціон їжею, багатою клітковиною. При повторному прояві симптомів повернутися до терапевтичного дозування.