Корисне харчування для кишечника

Кишечник людини - це частина травної системи організму, де відбувається остаточна переробка продуктів харчування, всмоктування у кров корисних речовин і виведення з організму відходів травлення у вигляді калу. Кишечник представлений тонкою і товстою кишками. Для здійснення процесу перетравлення в кишечнику знаходиться велика кількість різноманітних бактерій (кишкова мікрофлора), при порушенні балансу яких виникає дисбактеріоз і погіршується процес травлення, що призводить до цілого ряду захворювань. Тому для нормального функціонування кишечника необхідно дотримуватися чотирьох головних правил харчування.

Корисне харчування для кишечника - Олійниця  Ретельне пережовування їжі, оскільки лише пережована їжа віддає всі свої поживні речовини.

 З'їдання протягом дня не менше 40-50 грам рослинної клітковини, яка покращує перетравлюючу і всмоктувально-видільну функцію кишечника. Бактерії кишечника, перетравлюючи клітковину, виробляють коротколанцюгові жирні кислоти, які потребує мікрофлора кишечника. Чим більше клітковини - тим краще мікрофлора кишечника, тим краще його робота. Особливо корисними властивостями відрізняється лляна клітковина і конопляна клітковина, які мають багатющий хімічний склад корисних для організму речовин і які за допомогою харчових волокон (розчинних і нерозчинних) постійно оздоровлюють мікрофлору кишечника. При відсутності протипоказань необхідно розчинити дві столові ложки клітковини у півсклянці теплої води і додавати в салат, йогурт, кефір, а також в перші або другі страви.

 Вживання свіжих фруктів, овочів, зелені і продуктів, які не проходили термічну обробку.

 Не вживати їжу в стані нервового напруження (не заїдати стрес), оскільки гормони стресу, які виділяються в цей період, негативно відбиваються на роботі всієї травної системи.

Правильне харчування для поліпшення роботи кишечника

Для нормального функціонування кишечника їжа повинна бути різноманітною, прийматися не рідше 4-5 разів на день і обов'язково включати в себе:

Тыквенное масло витамины для дорослої людини від 1 до 2-х літрів води на добу, залежно від ваги і зросту, що сприяє нормальній перистальтиці кишечника, розм'якшенню калових мас, їх легкому просуванню по кишечнику і його повне звільнення;

Тыквенное масло витамины включення у денний раціон натуральних олій холодного віджиму - лляної і гарбузової, що мають у своєму складі велику кількість Омега 3, 6, 9, а також більшість вітамінів і мікроелементів. При відсутності протипоказань, для нормальної діяльності кишечника, ці олії рекомендується приймати тривалий час в якості приправи для салатів;

Тыквенное масло витамины регулярний прийом їжі, що містить злаки і висівки, що стимулює роботу кишечника;

Тыквенное масло витамины включення в денний раціон харчування кисломолочних продуктів. З їх допомогою поліпшується склад мікрофлори кишечника, а значить - всмоктувально-видільної системи.

Харчування для очищення кишечника

Харчування для нормалізації роботи кишечника - ОлійницяВідомо безліч способів і методів очищення кишечника від шлаків, калових мас, що залежалися і токсинів. Найпростіший - протягом двох тижнів харчуватися за такою схемою:

•    перший сніданок з овочів, фруктів, ягід, запивати які можна трав'яним або злегка настояним зеленим чаєм;

•    другий сніданок включає будь-які горіхи;

•    на обід овочевий суп з відвареною рибою або з овочевим рагу, приправленим лляною або гарбузовою олією. Запити столовою водою без газу з розчиненою у ній однією столовою ложкою лляної або конопляної клітковини і чайною ложкою меду, яка позбавляє кишечник від небезпечних мікроорганізмів;

•    полудень: овочі, фрукти і трав'яний чай;

•    вечерю з вітамінізованих салатів, приправлених лляною або гарбузовою олією, відвареного м'яса або риби. Запити йогуртом з 1 ложкою розчиненої лляної або конопляної клітковини.

Двотижневе харчування за цією схемою зробить кишечник чистим, мікрофлору багатою і різноманітною. Рекомендується такі двотижневі чистки проводити два рази на рік.

Можна провести очищення кишечника олією льону. Для цього лляна олія холодного віджиму приймається по одній чайній ложці вранці і ввечері за одну годину до їжі. Після прийому олії також необхідно утримуватися від їжі і пиття протягом півгодини. Якщо немає ефекту, дозування можна збільшити до десертної ложки. Курс очищення - один тиждень.

 Перейти до каталогу олії

Харчування для нормалізації роботи кишечника

Щоб нормалізувати роботу кишечника, рекомендується виключити з раціону харчування всі шкідливі речовини. Це, перш за все, міцні алкогольні напої, велику кількість кави або насиченого чаю, мінімізувати смажену і копчену їжу, а перевагу віддати стравам на пару або запеченим.

Регулярно вживати продукти, багаті пробіотичними бактеріями, що забезпечують різноманітність і життєву силу мікрофлори. Правильне харчування для мікрофлори кишечника включає такі продукти як йогурти, різноманітні квашення, чайний гриб та інші.

Не засмічувати кишечник важкими продуктами, такими як, наприклад, чіпси, печиво, цукерки, здоба. Замість них потрібно включити в щоденну дієту цільнозернові продукти - крупи, мюслі, бобові, горіхи, свіжі овочі і фрукти, а також лляну і гарбузову олію, лляну і конопляну клітковину.

Обов'язково потрібно повноцінно снідати і не відмовлятися від фруктово-овочевих перекусів протягом дня.

Від нормального функціонування кишечника залежить стан усього організму. Тому потрібно забезпечити правильне харчування для кишечника, ставитися до нього бережливо і дбайливо. І за це він, в свою чергу, відповість прекрасним здоров'ям всього організму.