Автор: Олена Костюк - Нутріціолог, Експерт зі Здорового Харчування
Лляна олія - унікальний продукт для краси і збереження молодості шкіри. Вона багата корисними речовинами і володіє найширшим спектром дії. Її можна використовувати як самостійний продукт і як компонент домашніх масок. Загалом, просто знахідка для жінок, які стежать за собою!
Поговоримо про лляну олію для обличчя: застосування і корисні властивості, дія для різних типів шкіри і маски, які можна зробити на її основі. Про все по порядку.
Лляна олія від зморшок
В першу чергу варто відзначити, що в сучасній косметології використовують лляну олію для омолодження шкіри обличчя.
Як з'являються зморшки? Клітини шкіри містять колаген та еластин, вони забезпечують тонус і пружність епідермісу. Згодом кількість його скорочується, шкіра стає в'ялою, з'являються зморшки. У лляній олії у великих кількостях міститься тіамін і ніацин. Ці речовини здатні розгладжувати дрібні зморшки, а ретинол сприяє виробленню еластину і колагену.
Важливо: в косметології використовується нерафінована олія холодного віджиму. Саме вона максимально насичена корисними речовинами і володіє найбільшим ефектом.
Чим корисна лляна олія для шкіри обличчя
Розглянемо, які корисні речовини містяться в лляній олії. А їх чимало:
вітаміни A, E, F - вони відмінно живлять і зволожують шкіру, роблять її еластичною. Брак названих вітамінів може сприяти сухості шкіри, лущенню, втраті пружності, передчасному старінню;
ненасичені жирні амінокислоти Омега-3 і Омега-6. Наша шкіра самостійно їх не синтезує, при цьому брак жирних амінокислот викликає підвищену чутливість, роздратування, запалення. У самому негативному випадку - призводить до екземі, псоріазу та дерматиту.
Лляна олія для шкіри обличчя:
допомагає боротися з ознаками вікових змін;
знімає роздратування;
«гасить» запальні процеси;
робить шкіру більш пружною і еластичною;
здатна боротися з шкірними хворобами (псоріазом, екземою);
володіє загоювальною дією.
Лляна олія для чутливої шкіри
Лляна олія благотворно впливає на чутливу шкіру. Вона не викликає алергічних реакцій і підходить абсолютно всім. Для чутливої шкіри найголовніше - уникати роздратування, запалення і стежити за жировим і водним балансом. І олія льону, а точніше амінокислоти Омега, які в ній містяться, відмінно з цим справляються.
Порушення гідробалансу і брак зволоження в разі чутливої шкіри призводять до втрати бархатистості, натурального кольору і пружності. Пару крапель олії льону, нанесеної на шкіру протягом дня або на ніч, перед сном, допоможуть вам забути про лущення і дратівливість шкірного покриву. Також з чутливою шкірою варто наносити олію на шкіру (досить буквально 1-2 крапель) перед виходом на вулицю: у морозну погоду це буде захистом від холоду і вітру, а в літню спеку - від пересихання.
Лляна олія для сухої шкіри обличчя
Головні проблеми сухої шкіри - підвищене роздратування і лущення. Лляна олія м'яко і ніжно пом'якшує епідерміс і запобігає розвитку запальних процесів. Буквально пару крапель лляної олії на ніч (рівномірно розподіліть її по всьому обличчю легкими круговими рухами) - і при регулярному використанні схильна до сухості шкіра перестане бути такою. Сприяє цьому тіамін, який міститься в лляній олії. Він усуває сухість, а вітамін К (ще один корисний компонент олії льону) вирівнює загальний тон шкіри.
Зверніть увагу: лляною олією також лікують рани, тріщини, порізи, удари і подряпини. Вона знімає запалення і подразнення, епідерміс починає видужувати, і травмована ділянка швидко затягується.
Лляна олія для обличчя від прищів
У лляній олії міститься холін, який ефективно бореться з вуграми і гнійними утвореннями, і фолієва кислота, яка знімає запалення, видаляє папули і закриті комедони. Тому її рекомендують при прищах. При сухій і нормальній шкірі беруть чисту нерафіновану олію насіння льону, при жирній та комбінованій можна змішати її з кефіром або сметаною. Просто капніть пару крапель на пальці і рівномірно розподіліть її по всьому обличчю. Для нанесення можна використовувати ватяний спонж.
Часто причиною прищів стає неправильне зняття макіяжу. Лляна олія також використовується для очищення шкіри. Нею можна знімати макіяж, наносити тонким шаром на шкіру - досить буквально декількох крапель.
Скільки тримати лляну олію на обличчі? Якщо ви нікуди не поспішаєте, то нанесіть і ходіть з нею весь день. Якщо ж ви збираєтеся на вулицю, потримайте 15-20 хвилин, а залишки видаліть ватним тампоном і теплою водою. Можна використовувати засіб для вмивання, щоб видалити залишки олії.
Маски для обличчя з олією льону
Для сухої шкіри, схильної до лущення, можна приготувати живильну маску на основі олії з насіння льону і меду:
Лляна олія і мед (по одній столовій ложці)
Яєчний жовток в сирому вигляді
Всі 3 інгредієнта потрібно розмішати і поставити ємність в гарячу воду, щоб трохи підігріти суміш. Нанесіть маску на обличчя, через 15 хвилин змийте теплою водою. Маску потрібно застосовувати регулярно, 2-3 рази на тиждень.
Щоб зробити очищувальну маску необхідно:
1 яєчний жовток
1 столову ложку лляної олії
50 мілілітрів вершків (в ідеалі - домашніх)
1 лимон
1 столову ложку меду
Змішайте яєчний жовток, лляну олію і вершки. Видавіть в отриману суміш сік половини лимона. Залишок фрукта подрібніть, залийте склянкою окропу на 10-15 хвилин, воду не зливайте. Після цього змішайте обидві суміші, додайте до них ложку меду і 50 мілілітрів спирту. Ви отримаєте поживний очищуючий лосьйон. Протирайте ним шкіру вранці і ввечері, використовуючи ватяний спонж, - і назавжди забудете про запалення і висипання. Зберігати засіб бажано в герметичній тарі.
Будьте уважні: відкриту ємність лляної олії можна зберігати 3-4 тижні. Тому не економте її. А ось закрита пляшечка може стояти 6 місяців з моменту виробництва, за умови правильності зберігання (температура не більше 20-22 градусів вище нуля і відсутність прямих сонячних променів).
Лляна олія - ваш відмінний помічник в ніжному і глибокому догляді, якого гідна ваша шкіра. Замовте олію холодного віджиму собі, мамі і найкращій подрузі.